biustonosz do karmienia czarny

Biustonosze do karmienia – czym się wyróżniają?

Mama w okresie karmienia powinna szczególnie zadbać o swój komfort. Dlatego z myślą o jej wygodzie na rynku dostępne są specjalne modele biustonoszy do karmienia. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ich temat. 

Stanik do karmienia – najważniejsze informacje 

Staniki do karmienia to bardzo przydatny gadżet. Warto kupić je jeszcze przed porodem tak około 8 miesiąca ciąży, gdy piersi mają już takie rozmiary, że nie powinny się powiększać. Biustonosz posiada specjalne klapki, które z pewnością przydadzą się w trakcie pobytu w szpitalu. 

Aby dobrać idealny biustonosz, należy zmierzyć obwód pod biustem i porównać wymiary z tabelami rozmiarów dostępnymi u producentów. Warto przymierzyć kilka rozmiarów i nie wybierać niczego na oślep. Z pomocą mogą przybyć także sprzedawczynie w sklepie z bielizną, które z pewnością pozwolą bez problemów dobrać idealny model. 

Warto zaznaczyć, że w czasie okresu karmienia piersi mogą zmieniać wielkość nawet kilka razy na dobę, dlatego ważne jest to, aby wybrać bieliznę elastyczną i taką, która łatwo dopasuje się do ciała. 

Kiedy biustonosz do karmienia jest dobrze dobrany?

Niektórzy uważają, że biustonosz do karmienia musi mieć szerokie ramiączka, aby wygodnie podtrzymać biust. Nie jest to jednak prawda. Najważniejszym rusztowaniem dla piersi jest dobrze dopasowany pas pod biustem. Zapięcie stanika musi się znajdować dokładnie pod łopatkami. Jeśli ułoży się on wyżej oznacza to, że obwód pasa jest za mały. 

Z kolei jeśli chodzi o miseczkę, musi ona dobrze zasłaniać brodawki i komfortowo przylegać do biustu. Jeśli miseczki są za luźne to piersi będą niekomfortowo podskakiwać przy każdym kroku, mogą także stracić jędrność. Młode mamy powinny więc także zakładać te biustonosze do snu. 

biustonosz do karmienia

Dlaczego warto nosić specjalne biustonosze do karmienia?

Dobrze dobrany biustonosz do karmienia wpływa nie tylko na komfort i wygodę młodej mamy, ale także na jej zdrowie. Biust w czasie cięży i w okresie karmienia zwiększa się o kilka rozmiarów. Dlatego dobrze dobrana bielizna ma bardzo duże znaczenie. 

Dobrze dobrany biustonosz do karmienia zapewnia właściwe podtrzymanie piersi, chroni skórę przed zbyt dużym rozciąganiem się, a także stabilizuje biust. Dodatkowo skutecznie pomaga on zredukować dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem, barkami czy karkiem. Ponadto budowa takiego biustonosza pozwala na zastosowanie wkładek laktacyjnych, które pozwalają zachować większą higienę. 

Dodatkowym atutem noszenia specjalnego biustonosza do karmienia jest to, że idealnie eksponuje on biust, dzięki czemu młoda mama czuje się atrakcyjnie i zyskuje dodatkową pewność siebie. 

Dobrze dobrany biustonosz do karmienia można nosić całą dobę lub zdejmować na noc. Dzięki niemu każda matka będzie mogła wygodnie nakarmić swoje dziecko szybko, dyskretnie i komfortowo także w miejscach publicznych. Zalet takiego rozwiązania jest tak wiele, że z pewnością każda kobieta karmiąca powinna posiadać kilka egzemplarzy.