Czółenka bez pięty – jakie będą najlepsze?

Nie można mieć wątpliwości, że damskie buty powinny być się nie tylko stylowe, modne, ale również komfortowe. Żeby kupić tego rodzaju obuwie, należy wiedzieć, na co zwracacie szczególną uwagę. Dotyczy to każdego rodzaju butów. Jednym z rodzajów obuwia, który cieszy się wyjątkową popularnością wśród Polek, są czółenka z odkrytą piętą. W związku z tym pojawia się pytanie jak wybrać czółenka bez pięty? 

Czółenka prawie na każdą okazję!

Omawiane czółenka z odkrytą piętą cieszą się wyjątkową popularnością nie bez przyczyny. Jednym z najważniejszych powodów ich obecności w każdej kobiecej szafie jest użyteczność tego rodzaju obuwia. Wbrew pozorom sprawdzą się one w trakcie codziennych aktywności, w czasie spotkań ze znajomymi, posiedzeń z rodziną, czy też na imprezie lub w pracy, jeżeli nie obowiązuje tam ścisły dress code.

W praktyce oznacza to, że tego rodzaju obuwie może sprawdzić się w większości okoliczności. Nie można jednak zapominać, że czółenka, które odkrywają tylną część stopy, nie sprawdzą się na każdej okazji. W przypadku wyjątkowo formalnych spotkań, czy też w miejscach pracy, gdzie obowiązuje ścisły dress code znacznie lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na klasyczny rodzaj czółenek.

Czółenka z syntetycznego materiału – warto?

Obecnie w sklepach każda kobieta z łatwością może znaleźć wymarzone czółenka bez pięty, które z pozoru mogą spełnić wszystkie jej oczekiwania. Nie jest to jednak prawda. Znacząca większość czółenek w sklepach wykonana jest z materiałów syntetycznych, które stanowią poważne zagrożenie dla stopy.

Wszystkie czółenka, które zostały wykonane z surowców syntetycznych, mają dwie podstawowe wady. Przede wszystkim tego rodzaju obuwie nigdy nie dostosowuje swojej formy do  naturalnego kształtu stopy. W praktyce oznacza to sporą ilość nieprzyjemności dla użytkowniczki tego rodzaju obuwia.

Ze względu na to, że forma buta nie dostosowuje się do naturalnego kształtu stopy, w stosunkowo krótkim czasie mogą pojawić się wyjątkowo niekomfortowe i niebezpieczna haluksy. Dodatkowo tego rodzaju materiały mogą w krótkim czasie doprowadzić do powstania odcisków, odparzeń, czy też do powstania uczucia dyskomfortu. 

Czółenka wykonane ze skóry

Alternatywnym i znacznie lepszym rozwiązaniem jest kupienie wysokiej jakości czółenek z odsłoniętymi piętami, które wykonane zostały z wysokiej jakości skóry. W takiej sytuacji można mieć pewność, że buty pozwolą na swobodną cyrkulację powietrza. W praktyce oznacza to, że zasłonięte części skóry będą mogły swobodnie oddychać. 

Nie jest to jednak jedyna korzyść związana z kupnem czółenek ze skóry naturalnej. Cechą wyróżniającą ten materiał jest jego zdolność dostosowania się do kształtu stopy. Oznacza to, że pomimo długotrwałego korzystania z butów nie pojawia się ryzyko powstania m.in. haluksów.  Nie są to wszystkie korzyści.

Wybierające czółenka z tego materiału można także liczyć na wyjątkowy komfort codziennego użytkowania butów. Dzięki temu można z łatwością zapomnieć o takich rzeczach jak obtarcia, czy też odciski. Warto też wspomnieć, że buty stworzone ze skóry są znacznie wytrzymalsze, niż ich syntetyczne odpowiedniki.

Wybór odpowiedniego producenta

Materiał wykonania nie jest odpowiedzią na pytanie jak wybrać czółenka bez pięty. Pomimo tego, że jest to jeden z kluczowych czynników, to nie można zapominać o wielu innych kwestiach. Bez wątpienia jedną z nich jest postawienie na renomowanego producenta. Ze jakiego powodu jest to doskonałe rozwiązanie?

Renomowany producent, który może cieszyć się stabilną pozycją na rynku, z pewnością nie wprowadzi do sprzedaży niskiej jakości niekomfortowych czółenek. W praktyce oznacza to, że pomimo braku wiedzy na temat jakości butów można mieć może być, że zakupiony model spełni wszystkie oczekiwania.

Dodatkowo zawsze warto stawiać na najnowsze kolekcje. Dobrzy producenci obuwia starają się podążać za światowymi trendami w modzie. Oznacza to, że kupując buty z najnowszej linii, bez wątpienia będą one nie tylko komfortowe i stylowe, ale również modne.