Domowe kapcie- obuwie, które kojarzy się z miękkością, ciepłem i udanym odpoczynkiem

Kapcie domowe to przydatny rodzaj obuwia. Po pierwsze, bo są wygodne i noga może w nich odpocząć. A po drugie, gdyż w nich stopom jest miękko i ciepło.

Kiedy domowe kapcie najbardziej się przydają?

Po pierwsze, gdy siedzi się w kuchni, a nie ma tam ogrzewania podłogowego. W takiej sytuacji trzeba uczciwie przyznać, że stopom jest zimno i odczuwają tak zwany cug, czyli ciąg chłodnego, nieprzyjemnego powietrza. Kapcie domowe przydają się również w łazience. Przede wszystkim dlatego, że zapobiegają utracie ciepła wytworzonego podczas kąpieli.

Poza tym dzięki nim stopa jest stabilniejsza i nie ślizga się po łazienkowych płytkach. Kapci domowych można także użyć podczas oglądania telewizji. Dzięki nim nogi nam nie zmarzną i nie będą niczym sopel lodu. Udowodniono, iż bezczynność i brak ruchu źle wpływają na krążenie. Domowe kapcie nieco temu zjawisku zapobiegają, bo dzięki nim krew lepiej krąży w żyłach.

Czemu ludzie jeszcze wolą mieć kapcie domowe na nogach?

A choćby dlatego, że mając je na nogach, maskuje się takie schorzenia stóp jak haluksy, grzybica czy potliwość. Po drugie kapcie domowe zakrywają takie małe grzeszki jak dziurka w skarpecie czy pończosze. Poza tym kapcie domowe to bardzo praktyczne obuwie, bo szybko się je zakłada i zdejmuje. A w ogóle chwilami człowiek zapomina, że ma je na sobie.

Więcej na https://pantofelek24.pl/pol_m_Obuwie-damskie_Domowe-251.html