Jak prawidłowo dobrać idealne rajstopy?

Idealnie dobrane rajstopy pozwalają ukryć wszelkie niedoskonałości ciała i jednocześnie podkreślić jego największe atuty. Na półkach sklepowych do wyboru jest bardzo wiele różnych modeli rajstop, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Rozmiar ma znaczenie

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę oczywiście na rozmiar rajstop. Niestety nawet najlepsze jakościowo rajstopy nie spełniać będą swoich podstawowych zadań, gdy będą zbyt ścisłe albo zbyt luźne. Zbyt duże modele będą niestety brzydko rolować się w okolicach kostek i kolan. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że producenci zazwyczaj stosują nieco inne rozmiarówki. Aby dokonać udanego zakupu należy oczywiście dokładnie zmierzyć obwód ud. Rajstopy XS przeznaczone są dla kobiet o wzroście poniżej 152 cm i wadze ok. 40-55 kg. Rozmiar S zarezerwowany jest dla pań o wzroście 152-158 i wadze 55-68. Rozmiar wyżej (M) powinny wybrać panie o wzroście od 158 do 164 cm i wadze od 68 do 78 kg. Dla nieco wyższych kobiet (164 do 176 cm) najbezpieczniejszym wyborem będzie rozmiar L. Dla kobiet, które mogą pochwalić się długimi nogami przeznaczone są rajstopy o rozmiarze XL. Na każdym opakowaniu znajduje się zawsze tabela z rozmiarówką, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest wybrać odpowiednie modele.

Jaka grubość?

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest grubość rajstop. Większość producentów gęstość splotu podaje pod skrótem DEN, dzięki czemu można szybko porównać dostępne na rynku modele. Grubość 15-20 DAN to uniwersalny wybór, dzięki czemu rajstopy z gorteks.com.pl można bez problemu założyć na każdą okazję. W sezonie letnim doskonale sprawdzą się cienkie modele o grubości 6-8 DEN. W obecnym sezonie rekordy sprzedaży biją przede wszystkim nowoczesne rajstopy z połyskiem.

Jaki kolor wybrać?

Dla wielu kobiet najtrudniejszym zadaniem jest wybranie odpowiedniego koloru rajstop. Jeszcze kilka lat temu na półkach sklepowych dostępne były wyłącznie cieliste modele. W dzisiejszych czasach jest zdecydowanie szersze pole do popisu. Można znaleźć eleganckie rajstopy w wielu różnych odcieniach i ciekawych wzorach. Kluczem do sukcesu jest to, aby rajstopy dopasować nie tylko do butów i całego stroju, ale również do karnacji. Przy oficjalnych spotkaniach najlepiej postawić na rajstopy, które są o ton jaśniejsze od koloru obuwia. Bardzo bezpiecznym wyborem są kryjące czarne rajstopy, dzięki którym można optycznie wyszczuplić nogi. Kobiety, które wyróżniają się dość jasną karnacją w pierwszej kolejności powinny wybrać kremowe modele.