vans outfit

Jakie buty do sukienki?

Sukienki i spódnice to modny element damskiej garderoby. Kiedyś tak bardzo popularne, dzisiaj rzadziej widziane w dziennych stylizacjach. Niejednokrotnie kojarzone ze specjalnymi okazjami. Jak się okazuje, wcale nie musi tak być.

Przełamać schematy

Gdy sukienki kojarzą się tylko z odświętnymi sytuacjami czy wielkimi wyjściami, warto zastanowić się nad krojem oraz doborem dodatków i obuwia. Jak wiadomo, sukienka sukience nierówna. Raczej ciężko wyjść na ulicę w kreacji godnej rozdania statuetek. Chociaż należy pamiętać, że moda rządzi się własnymi prawami i, o ile ktoś dobrze czuje się w takiej stylizacji, nie ma ku temu większych przestróg (wyjątkiem są sytuacje formalne, kiedy to ubiór zdecydowanie należy dostosować do sytuacji).
Pod warunkiem, że nie wychodzi się na wybieg ani nie jest się blogerką modową czy stylistką (w tym przypadkach można, a nawet należy pozwolić sobie na nieco ekstrawagancji) rozwiązaniem jest wybór kreacji dziennej. Jeżeli istnieje silne pragnienie nałożenia nieco bardziej eleganckiej sukienki czy spódnicy, efekt z powodzeniem można przełamać kurtką czy obuwiem. Świetnie sprawdzą się tu modne damskie trampki.

Trampki damskie w połączeniu z sukienką

W dzisiejszych czasach wiele można i nie warto bać się takiego rozwiązania. Wręcz przeciwnie! Jeśli komuś zależy na modnych stylizacjach, warto dołączyć tenisówki do swojej kolekcji. Takie buty, choć mogłoby się wydawać inaczej, pasują do bardzo wielu modeli sukienek. Można je z powodzeniem założyć na wszystkie okazje, które nie wymagają oficjalnego stroju.
Sprawdzonym połączeniem będzie długa szara sukienka z tkaniny przewiązana paseczkiem w połączeniu z trampkami (biały kolor króluje w tym sezonie) i jeansową kurtką.