kamizelki damskie

Kamizelki damskie – jak je nosić?

Kamizelki damskie są bardzo praktyczną częścią odzieży. Są szczególnie przydatne w przejściowych porach roku wiosną i jesienią, kiedy niezbędna jest dodatkowa warstwa ubioru. Można ją założyć na grubszy sweter, koszulkę na krótki rękaw, albo nawet na cienką kurtkę. Duży wybór modeli sprawia, że każda osoba może dobrać je idealnie do swoich potrzeb.

Kamizelki damskie – odpowiedni fason

Kamizelki damskie mają zazwyczaj zaznaczoną talię, jest to element odróżniający modele damskie od męskich. Wyprofilowany fason dużo lepiej się komponuje z kobiecą sylwetką. Jej klasyczna długość sięga do bioder. Przydatne są także warianty z kapturem chroniące przed deszczem i chłodem. Bardziej eleganckie modele kamizelek damskich nie muszą pełnić funkcji izolatora ciepła, mogą mieć charakter formalny i są dobrym pomysłem na ważne spotkania i imprezy. Garniturowe warianty wykonane są z wysokiej jakości materiałów, można je nosić na zwykły top, koniecznie podkreślając talię paskiem.

kamizelki damskie

Kamizelki damskie – materiał i wykończenie

Oprócz popularnych kamizelek damskich puchowych często są spotykane modele wykonywane z takich tkanin, jak:

 – jeans,

 – sztuczne futro,

 – dobrej jakości wełna.

Kamizelki damskie to niezwykle popularny element stylizacji, dokonując ich wyboru, trzeba zwrócić uwagę czy są dokładnie i symetrycznie uszyte. Fason należy dobrać do sylwetki w taki sposób, aby zamaskować mankamenty i podkreślić mocne strony.