kurtka

Kurtka na zimę – modna czy praktyczna? Jak wybrać?

Zima to czas, w którym przede wszystkim każdy stosuje cieplejsze ubrania, żeby zabezpieczyć swój organizm przed wymarznięciem i chorobami. Czy jednak jedynie czynnik praktyczny się liczy? Zdecydowanie nie. Szczególnie wśród pań, równie ważnym elementem decydującym o tym, jaka powinna być zimowa kurtka (sprawdź produkty Naoko-store), jest aspekt estetyczny. Czym kierować się przy wyborze?

 

Kurtka puchowa

Jedną z najbardziej popularnych form damskich kurtek zimowych są tzw. puchówki. Łączą one w sobie zarówno wariant praktyczny, jak i estetyczny. Kurtka puchowa zapewnia dobre warunki izolacji termicznej, pod warunkiem jednak, że puch będzie wysokiej jakości. Idealna sytuacja ma miejsce wtedy, kiedy będzie się on składał w 90-ciu procentach z puchu, a w dziesięciu z pierza. Tego typu kurtka będzie ciepła i wygodna oraz estetyczna. Puchówki nie wychodzą bowiem z mody i wciąż są jednymi z najbardziej popularnych. Dużym ich atutem jest różnorodność występowania.

 

3 w 1

Sprawdzonym sposobem na przetrwanie zimy jest kurtka 3 w 1. Olbrzymi komfort noszenia takiej odzieży wynika z połączenia warstwy zewnętrznej oraz wewnętrznej. Ta pierwsza, dzięki zastosowaniu specjalnej nieprzemakalnej membrany, chroni przed zmoknięciem oraz zapewnia oddychanie odzieży, ta druga gwarantuje właściwości termiczne, czyli chroniące organizm przed wyziębieniem. Warstwa wewnętrzna ma charakter wypinany. Najlepiej wybrać kurtkę, która posiada warstwę termiczną w postaci wysokiej jakości polaru.

 

Podsumowanie

Przy wyborze kurtki na zimę, należy kierować się:

– izolacją termiczną

– nieprzemakalnością

– oddychaniem i komfortem noszenia

– estetyką