Na co zwrócić uwagę wybierając baleriny?

Baleriny to bardzo wygodne i eleganckie obuwie, które doceniane są nie tylko przez starcze kobiety. W sezonie letnio wiosennym to właśnie baleriny damskie biją rekordy sprzedaży i zapełniają półki sklepowe. Wybór jest naprawdę bardzo duży, dlatego też wybranie odpowiednich modeli może być sporym wyzwaniem.

Na co zwrócić uwagę przy zakupach?

Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście klasyczne baleriny dla kobiet, które pasować będą do większości stylizacji. W pierwszej kolejności warto postawić na oryginalne baleriny damskie, które wykonane są ze skóry naturalnej i nie posiadają żadnych dodatkowych dekoracji. Bardzo wielu producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej również baleriny wykończone modnymi ćwiekami albo modele z malowanymi kwiatami lub kokardkami. Nowością na rynku są eleganckie baleriny z metalowymi czubkami, które królują od wielu sezonów. Skórzane buty są bardzo miękkie, elastyczne, trwałe i szybko dopasowują się do kształtu każdej stopy.

złote baleriny arturo vicci

Modele niskie czy na koturnie?

Przy wyborze nowych butów warto zastanowić się także nad tym, czy postawić na niskie modele, czy te na koturnie. Większość producentów produkuje głównie baleriny damskie jako obuwie płaskie, które zapewniają niesamowitą wygodę. Kobiety, które chcą jednak dodać sobie trochę centymetrów, powinny poszukać oryginalnych balerinek na koturnie. Kilkucentymetrowe koturny nie zaburzają linii butów i co najważniejsze wcale nie są mniej wygodne. Wybór tak naprawdę zależy od swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.