Staniki miękkie czy usztywniane – na co lepiej się zdecydować?

Wybór biustonosza nie jest wbrew pozorom prosty. Na początku trzeba dobrać odpowiednią wielkość miseczki, długość paska oraz ramiączek. Jednakże zapisanie wymiarów nie stanowi tak dużego problemu jak zakup konkretnego egzemplarza. Istnieje bowiem tak wiele rozmaitych modeli, że ciężko zdecydować się na konkretny. Na co należy więc zwrócić uwagę?

Wygoda kontra wygląd

Największy dylemat dotyczy przeważnie tego, czy wybrać staniki miękkie, czy też te usztywniane. Drugie z wymienionych atrakcyjnie eksponują piersi, a niektóre modele mogą je nawet powiększać. Mają wiele rozmaitych odmian, by każda kobieta wybrała coś odpowiedniego dla siebie. Niestety są przy tym dosyć niewygodne, nawet to odpowiednio dobrane. Nie nadają się również do komfortowego leżenia i spania. Biustonosze miękkie zapewniają natomiast wygodę, aczkolwiek piersi nie wyglądają w nich aż tak spektakularnie.

Dobór do okazji

Dużo zależy od tego, gdzie konkretnie chciałoby się dany model założyć. Staniki miękkie sprawdzą się idealnie do noszenia w domu i na spacery. Te usztywniane są wspaniałym wyborem, jeżeli idzie się na imprezę lub inne ważne wydarzenie, takie jak na przykład randka. Trzeba więc najpierw określić, czy priorytet stanowi wygląd czy komfort, a dopiero później dobrać odpowiednią bieliznę. Jest to oczywiście kwestia subiektywna, każda kobieta może decydować w inny sposób. Dobrze dopasowane biustonosze miękkie będą idealne do spania dla pań z dużym biustem, gdyż zapobiegną przesuwaniu się piersi.