wpinki patriotyczne

Jak prawidłowo nosić wpinki patriotyczne?

Symbole narodowe takie jak Polska Flaga i Orzeł Biały w formie przypinek stanowią szczególny dodatek garderoby. Nawiązują do polskiej kultury, historii i podkreślają patriotyzm. Godne traktowanie symboli narodowych, niezależnie od tego, w jakiej formie występują, jest bardzo ważne. Warto zatem wiedzieć jak prawidłowo nosić wpinki patriotyczne na co dzień, a także podczas szczególnych uroczystości, wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Umiejscowienie i rozmiar wpinek

Wpinki patriotyczne wypada nosić na lewej klapie marynarki przy sercu. Wiąże się to bezpośrednio z ideą „noszenia” swojego patriotyzmu blisko serca. W przypadku krawatów powinno się umiejscowić przypinkę na środku i samodzielnie, nie łącząc jej z innymi spinkami do krawatu. Brak marynarki i krawatu to nie problem, ponieważ wtedy wpinkę można umieścić po lewej stronie koszuli, tuż nad sercem.

Wpinka patriotyczna powinna być:

  • mała i skromna,
  • odpowiednio przymocowana do ubioru (nie powinna spadać i obracać się),
  • o średnicy nieprzekraczającej dwóch centymetrów.

Czy wpinki można nosić na co dzień?

Noszenie wpinki patriotycznej w formie polskiej flagi stało się dosyć popularne wśród polityków. Tak naprawdę nie ma zakazów lub nakazów noszenia tego rodzaju przypinki, lub innych symboli patriotycznych, na co dzień. 

Wpinki często są elementem ubioru podczas zawodów sportowych, świąt narodowych i szczególnych uroczystości. Jest to bardzo elegancki, a jednocześnie subtelny sposób na podkreślenie patriotyzmu. Należy zawsze pamiętać o godnym szanowaniu tego wyjątkowego elementu garderoby. Etykieta i kultura osobista wymaga także szczerych i dobrych intencji noszenia wpinki patriotycznej.